ROZHOVOR S HELENOU EDEROVOU – KOUČKOU, LEKTORKOU OSOBNOSTNÍHO ROZVOJE A MAJITELKOU ÚČETNÍ KANCELÁŘE

Dobrý den Heleno, můžete se našim čtenářům představit, kdo jste?

Jsem člověk, který sdílí své zkušenosti a rád vzbuzuje v ostatních chuť k akci.  Věnuji vysokou pozornost plnění úkolů a tím i plnění cílů. Podporuji tvorbu pozitivních změn v životě svých klientů.

A co mi odpovíte na otázku, kým jste?

Pak by má odpověď zněla asi takto. Jsem podnikatelka, lektorka, která pořádá workshopy s tématy osobnostního rozvoje. Jsem také osobní koučkou, podporující osobnostní růst a výkonnost mých klientů a také jsem majitelkou účetní kanceláře. Dále vedu pobočku finančního plánování, kterou ale momentálně prodávám.

Mohla byste stručně představit váš příběh, jak jste se dostala k tomu, co nyní děláte?

Začala jsem podnikat v roce 2008, kdy jsem si jako zaměstnanec uvědomila, že chci tvořit něco svého. Po sedmi letech v zaměstnání jsem potřebovala změnu. Velkou změnu. Chtěla jsem být více „svobodná a volná“. Práce mě sice bavila, ale cítila jsem se nedoceněná.

Začala jsem studovat obor zdaňování na vysoké škole a postupně rozvíjela svoji účetní kancelář. V průběhu přišla nabídka na spolupráci u finančně-poradenské společnosti Partners. Myšlenka mě nadchla, tak jsem se pustila do dalšího podnikatelského projektu. Tento projekt se postupně rozrostl do dnešní podoby, což je pobočka Partners market v Humpolci, kterou jak jsem již říkala, momentálně prodávám.

V tomto období u mě proběhlo několik dalších změn. Tou největší bylo seznámení s mým manželem a velké stěhování z Brna do Jihlavy. Budovali jsme pobočku v Humpolci, přesunuli moji práci účetní kanceláře do Jihlavy, tak abychom samozřejmě nepřišli o klienty. K tomu všemu se ohlásila ta nejkrásnější role v mém životě. Stala jsem se mámou.

Poslední velkou změnu jsem učinila v listopadu 2017, kdy jsem se rozhodla pobočku v Humpolci prodat a být více mámou. Dnes již máme dva skvělé kluky a já cítím, že stejně jako potřebují oni mě, potřebuji i já více času s nimi.

Již nějakou dobu jsem se scházela s kouči, mentory, díky kterým jsem si uvědomila, že mé další směřování je podpora jiných, kteří se k podobným změnám teprve chystají. Díky tomu jsem dnes také koučkou a lektorkou podporující osobnostní růst a tvorbu úspěšného života dalších lidí.

Mám ráda, když vidím výsledek svého úsilí a to, že to má smysl.

Co vám pomohlo k zásadnímu rozhodnutí změnit váš život?

Vše co dělám, sama objevuji, poznávám, vyzkouším si, získávám zkušenosti a po několika letech jsem se rozhodla, že své zkušenosti chci předávat dále ve formě poradenství i koučování.

Začala jsem sama u sebe. Celá proměna začala tím, že jsem zjistila, že pokud chci profesně růst, musím vyrůst sama, a to především ze zaměstnance na zkušeného a samostatného podnikatele.  Jsem typ člověka, který je nejlépe sám svým šéfem a už ze zkušeností vím, že při jakémkoliv neúspěchu musím vždy hledat chybu nejdříve u sebe.

Co pro vás znamená úspěch?

Za úspěch budu považovat prodej pobočky finančního plánování v Humpolci a trávení maximum času s rodinou. Protože tehdy se cítím šťastná a 100% úspěšná. Dává mi to tak smysl a baví mně můj život. Rodina mi dodává energii.

Jaké profesní hodnoty jsou pro vás nejcennější?

Osobně jsou pro mě nejdůležitější upřímnost a otevřenost, které mohu nabídnout i sama svým klientům. Zároveň považuji za velmi důležité neustále budovat a pracovat na svém osobním rozvoji. V nějaké reklamě zaznělo: „Svět se mění a my s ním.“